A hazai infokom szektor női példaképei
Először hirdette meg a „40 év feletti női példaképek a digitális gazdaság területén” pályázatot az IVSZ és a WiTH egyesület, az infokom ágazatban tevékenykedő nők számára. Három kategóriában hirdettek nyertest, és a zsűri egy különdíjat is átadott.
Tóth Mária
a DXC Technology szoftverfejlesztési igazgatója, a „Nők elismertségének növelése” kategóriában díjazták, aki az Eötvös Lóránt Tudományegyetemen programozó matematikus és informatika tanári diplomát szerzett, majd a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen üzleti és minőségmenedzsment szakirányon, a KÜRT Akadémián Business coach, valamint ELTE pszichológia szakán mesterdiplomát kapott.
Pszichológiai képzettségével lelki oldalról is meg tudja támogatni a lányok integrációját az IT szektorban, és példát mutat, hogy ezen a területen is kitartó munkával karriert lehet építeni – akár két különböző képesítés ötvözésével is.
A „Kiemelkedő technológiai szaktudás” díj nyertese
Izsóné Benkő Margit
a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. (NISZ) információ architektúra tervezési igazgatója a „Kiemelkedő technológiai szaktudás” kategória díját vihette haza. Diplomáját a Kandó Kálmán Villamosipari Műszaki Főiskolán szerezte Szervezés és Számítástechnika Alkalmazása, valamint villamos üzemmérnök szakon. Tizedik éve dolgozik a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltatónál, ahol az általa vezetett információ architektúra tervezési igazgatóság az évek során számtalan kiemelt projekten dolgozhatott.
Az alkalmazásfejlesztési terület vezetőjeként felügyelte többek között a biztonságos kézbesítési szolgáltatás, a tárhelyszolgáltatások, valamint az önkormányzati ASP rendszerben az e-ügyintézési portál, illetve a település portálok fejlesztését és bevezetését. Munkájáért 2020. évben miniszteri elismerésben részesült.
Az „Inspiráló nők” kategória nyertese
Nagy Nelly
a My Food Protocol AI Analytics Kft. alapítója és vezérigazgatója az „Inspiráló nők” kategóriában vehette át a legjobbnak járó elismerést. Az adattudós, élelmiszer-analitikus, szoftver fejlesztő, táplálkozástudományi szakember, egészségügyi startupper a My Food Protocol mesterséges intelligencia alapú szoftver ötletgazdája és a cég alapítója, aki egyébként a képzőművészet, médiatudomány és online marketing területéről érkezett egészségtudományi területre.
A különdíjas az oktatásban betöltött szerepéért
Az „Oktatásért” különdíjjal ismerte el a zsűri Erdősné dr. Németh Ágnes
a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság alelnökének munkáját, aki az ELTE TTK-n matematika-fizika-számítástechnika szakos középiskolai tanárként, majd programozó matematikusként végzett.Rövid középiskolai tanítás után programozóként, majd egyetemi oktatóként dolgozott. a gimnáziumi tanításhoz 2006-ban tért vissza. A Neumann Társaságnál a tehetséggondozásért felelős alelnök, aki mestertanárként, első kézből ismeri a tehetségsegítés folyamatát, lehetőségeit.
Tehetséggondozási munkája folyamatos, legutóbb 2022 októberében az Európai Lány Informatikai Diákolimpiára, Törökországba kísérte ki csapatvezetőként a magyar diáklányokat, ahol a négy magyar indulóból hárman bronzéremmel tértek haza. Sajátos, egyedi módszerrel foglalkozik a tehetséges gyerekekkel, hatására sokan választották az informatikus és mérnökszakokat az egyetemen.